Sieć NEO.pl Zarejestruj się Twoja poczta

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak umieszczać własne strony na serwerze, aby były widoczne w Internecie?

Aby móc publikować własne strony internetowe (tzw. strony WWW), należy uruchomić usługę, która to umożliwia. W systemie NEO jest to usługa o nazwie neo.WWW, która udostępnia tzw. serwer wirtualny, pozwalający m.in. na publikację własnych strony internetowych.

Będąc już użytkownikiem własnego serwera, należy strony wykonać (można to zrobić samemu, bądź zlecić firmom trzecim, zajmującym się tworzeniem serwisów internetowych). Gotową stronę WWW należy umieścić na serwerze korzystając z programów typu FTP. Proszę pamiętać, iż zgodnie z hierarchią użytkowników systemu NEO, tylko użytkownicy o poziomie dostępu webmaster bądź hostmaster mogą ingerować w zawartość serwisu WWW.

Parametry połączenia się z serwerem FTP (zakładając, iż zarejestrowali Państwo serwer wirtualny o nazwie moja_firma.neo.pl):

Nazwa serwera (host): ftp.moja_firma.neo.pl (albo moja_firma.neo.pl)
Identyfikator i hasło użytkownika: należy podać własny identyfikator (np. jacek@moja_firma.neo.pl) i hasło.

Jeśli podane dane są prawidłowe i użytkownik posiada odpowiedni poziom uprawnień, powinno nastąpić połączenie i program FTP powinien pokazać aktualną zawartość katalogu ze stronami WWW.

Po poprawnym przesłaniu (upload) wszystkich plików Państwa nowego serwisu, będzie on od razu widoczny w sieci (co można sprawdzić, odwiedzając własną stronę WWW).

Powrót do pytań.

MENU

 

Chat Software