Sieć NEO.pl Zarejestruj się Twoja poczta

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Próbuję się zalogować na serwerze FTP, aby umieścić stronę WWW, niestety Windows Commander nie chce się połączyć i wyświetla błąd. Co mam zrobić, aby się zalogować?

Klient FTP wbudowany w Windows Commandera nie sprawia żadnych problemów przy połączeniach także z naszymi serwerami. Jednak, aby mogli się Państwo połączyć z serwerem i umieścić swoje strony na serwerze WWW, należy pamiętać iż w NEO.pl obowiązuje hierarchia użytkownikow.

Przykładowo mają Państwo serwer firma.com.pl a w nim 4 konta pocztowe:

  • "info" o poziomie uprawnien "hostmaster"
  • "krzysiek" o poziomie "użytkownik"
  • "jacek" o poziomie "webmaster"
  • "tomek" o poziomie "użytkownik"

Ponieważ tylko użytkownicy o poziomie "webmaster" i wyższym (czyli w tym przypadku "hostmaster") mogą się łączyć z serwerem FTP, próba logowania się użytkownikow "krzysiek" oraz "tomek" nie powiedzie się.

Proszę również pamiętać, że identyfikatorem użytkownika, czy to podczas logowania do systemu, czy też do poczty (POP3/IMAP), czy do serwera FTP jest ZAWSZE PEŁEN ADRES E-MAIL W tym przypadku będzie to: "info@firma.com.pl" oraz "jacek@firma.com.pl" i te pełne e-maile należy podawać, jako identyfikator użytkownika definiując np. profil FTP w Windows Commanderze lub podobnym programie.

Dodatkowe informacje znajdą Państwo również:

Powrót do pytań.

MENU

 

Chat Software