Sieć NEO.pl Zarejestruj się Twoja poczta

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Co trzeba zrobic, aby po zarejestrowaniu domeny nazwa.com.pl mieć serwer WWW i móc przeglądać strony WWW po wpisaniu firma.com.pl? W Waszym formularzu, przy wyborze serwera, są tylko domeny neo.pl, homepage.pl, netclub.pl i rules.pl itp., a ja chciałbym go mieć w com.pl.?

System NEO.pl obsługuje dowolne domeny, czy to .com.pl, czy .com, czy dowolną inną. Domeny neo.pl, homepage.pl itp sa domenami zarzadzanymi przez nas i udostepniane są bezpłatnie naszym klientom. Jeśli klient życzy sobie posiadać inną domenę niż dostępne w puli bezpłatnych, (np. firma.com.pl) musi ją najpierw zarejestrowac (jest to usługa płatna, przy czym płatności naliczane i fakturowane są przez organ rejestrujący domenę, nie zaś przez NEO.pl).

Jak zarejestrować domenę?

Można to oczywiście zrobić także za bezpłatnym pośrednictwem sieci NEO.pl. W tym celu, po zalogowaniu się jako Klient/Administrator, należy wybrać "Zarejestruj / Własną domenę" z menu panelu administracyjnego, wypełnić formularz i wysłać wniosek. Następnie należy wydrukować załącznik do wniosku, wypełnić, podpisać i przesłać faxem na podane numery (tutaj: do NASKu oraz do nas).

W tym momencie uruchamiana jest u nas procedura rejestracji wybranej domeny, przesyłane są do NASKU (bo ta firma rejestruje domeny .com.pl i .pl) wszelkie dodatkowe, a niezbędne dane techniczne. NASK od momentu otrzymania kompletu dokumentów (nasze dane techniczne + Państwa załącznik do wniosku) ma 7 dni na rejestrację domeny. Jak tylko to nastąpi, status danej domeny firma.com.pl zmieni się z "Nieaktywna" na "Aktywna" i domena ta bedzie automatycznie dostępna w panelu uruchamiania serwera wirtualnego neo.WWW.

Ceny operatorów za rejestrację najpopularniejszych domen podane są w cenniku, zaś płatność za nie wnoszą Państwo na podstawie odrębnych faktur przesłanych przez organ rejestrujący (tutaj będzie to faktura z NASKu).

Powrót do pytań.

MENU

 

Chat Software